Reklamní pozice premium odkaz

Radíme, jak najít práci 2/2

Radíme, jak najít práci 2/2

Ilustrační foto

Přesvědčte motivačním dopisem

Zapomeňte na univerzální formulky a snažte se vytvořit něco, co skutečně zaujme. Co jasně vyzvedne všechny vaše kvality, stejně jako vaše zkušenosti a dovednosti. Nebuďte neurčití a naopak jasně ukažte, v čem byste mohli být pro firmu přínosem a pozitivem. Mnohdy může k přesvědčení personalisty postačit třeba jenom několik řádků.

Buďte trpěliví

Pro formu je hledání zaměstnanců obvykle dlouhodobým procesem. Nelze tedy očekávat, že vám odpoví za pár dní, nebo za pár hodin. Je proto třeba mít na paměti, že musíte být trpěliví. Pokud je něco, čím můžete vaše šance zhatit, to je neustálé připomínání-se. Stejně tak vaše šance nijak nevylepšíte, pokud na stejnou nabídku odpovíte několikrát.

Zkuste i změnu oboru

Další naše rada, jak najít práci, se může týkat i výběru oboru. Pokud v tom vašem není dostatek volných míst, zkuste jiný, na který stačíte, nebo zkuste jiné zaměření. Zde vám může dobře pomoci rekvalifikace. Díky ní získáte potřebné znalosti i dovednosti v oblasti jiného oboru.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: nezaměstnanost, zaměstnanci, zaměstnání, zaměstnavatelé

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme