Reklamní pozice premium odkaz

Minimální mzda od 1.1.2017 vzroste

Minimální mzda od 1.1.2017 vzroste

Ilustrační foto

Minulé vlády minimální mzdu hodně zanedbávaly, alespoň z pohledu zaměstnanců a odborářů. Současná koalice se tento přístup snaží poměrně razantním přístupem změnit.

Změna minimální mzdy od 1.1.2017

Od 1.1.2017 dochází k razantnímu nárůstu minimální mzdy, která je určena na 11 000 Kč měsíčně. To znamená zvýšení o 1 100 Kč oproti současnému stavu. Při přepočtu na hodinovou mzdu se zvyšuje minimální mzda ze současných 58,70 Kč na 66 Kč za hodinu.

Pozor, minimální mzda je určena podle profesí

Většina informací o navýšení minimální mzdy probíhá v duchu již zmíněného navýšení na 11 000 Kč měsíčně. Ovšem tato částka je zejména pro nekvalifikované pracovníky. Vedle ní se totiž zvyšují i další minimální mzdy pro skupiny jednotlivých profesí.

Tedy například účetní nebo zdravotní sestry spadají do 5. skupiny, u které se minimální mzda mění od 1.1.2017 na 16 400 Kč měsíčně, což dělá 98,10 Kč za hodinu!

Zrovna tak například kadeřnice nebo pokladní pracující s hotovostí patří do 3. skupiny, de je minimální mzda nově nastavena na 13 400 Kč měsíčně, tedy 80,50 Kč za hodinu.

Těchto skupin existuje celkem 8. Proto každému zaměstnanci a zaměstnavateli doporučujeme, aby se důsledně informoval o změnách minimální mzdy. K tomu je samozřejmě nutné mít jednotlivé profese zařazené do správné skupiny, aby bylo vše v liteře zákona.

 

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: mzdy, zaměstnanci, zaměstnavatelé, práce

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme