Úvod » Zaměstnání » Hlavní omyly a mýty při psaní motivačního dopisu 2/2
Hlavní omyly a mýty při psaní motivačního dopisu 2/2

Pozor na chyby
Velkým problémem motivačních dopisů jsou chyby. Pokud sami nemáte takovou jazykovou výbavu, je dobré poprosit někoho z okolí, kdo motivační dopis zkontroluje. Jedině tak budete mít jistotu toho, že ten váš bude v tomto směru bez problémů. Samozřejmě platí i to, že jinak je na chyby nahlíženo třeba u manažerské, a jinak u dělnické profese.
Jak je to s délkou?
Mnoho lidí si myslí, že čím delší motivační dopis je, tím lépe. Je to samozřejmě mýtus, jelikož všechny důležité informace sdělí životopis. Motivační dopis by měl rychle a stručně říci, proč se daná osoba na konkrétní pozici hodí a v čem je její přínos. To je cílem takového dopisu. Pokud zaujme ten, personalista obvykle rozklikne i životopis, kde si sdělení z dopisu ověří v praxi.
Buďte aktuální
Omylem i chybou při psaní motivačního dopisu je to, že využíváte některý z vašich dříve napsaných, který je neaktuální. Nejenom, že je dobré hledět na datum napsání, ale veškeré skutečnosti by měly sedět i s tím, čím jste nyní. Například věta o tom, že jste nedávno dokončili školu je u čtyřicetiletého člověka značně zvláštní. Jak se do takového dopisu dostane? Přirozeně tím způsobem, že využijete dopis, který jste sepsali ve chvíli, kdy jste se ucházeli o první práci.
UPOZORNĚNÍ
Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.