Reklamní pozice premium odkaz

Hlavní omyly a mýty při psaní motivačního dopisu 1/2

Hlavní omyly a mýty při psaní motivačního dopisu 1/2

Ilustrační foto

Absence motivačního dopisu

Dá se říci, že toto je dnes tou hlavní chybou, tedy hlavním omylem, který jenom můžete udělat. Motivační dopis je nedílnou součástí každého kontaktu se zaměstnavatelem a rozhodně by neměl chybět. Tím, že ho v odpovědi neuvedete, se sami v podstatě vyřazujete z výběrového řízení, jelikož přednost může být dána jiným kandidátům.

Neuvádíte hlavní přednosti a pozitiva

I toto patří mezi hlavní omyly a mýty při psaní motivačního dopisu. Informace, které v něm mají být uvedené, vždy souvisí s vašimi přednostmi a pozitivy. Chybou je, pokud je zde neuvedete. Mezi to hlavní, co by v souvislosti s danou profesí nemělo chybět, to je:

· Praxe
· Jazyková výbava
· Výjimečné schopnosti

Mezi hlavní omyly a mýty při psaní motivačního dopisu patří i přikrášlování skutečnosti

Co do dopisu uvádět? Vždy jenom to, co je skutečně pravdou. Je jasné, že kandidát chce vždy zaujmout, ale v tomto směru také platí, že by to mělo být jenom tím, co skutečně umí. Na jakékoliv lhaní se stejně dříve nebo později přijde, a proto není radno toto riskovat. Navíc při odhalení takové lži obvykle dojde k tomu, že vás z výběrového řízení vyloučí, nebo z pozice dokonce vyhodí.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: zaměstnanci, zaměstnání

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme