Reklamní pozice premium odkaz

Jak ušetřit při nákupu potravin

Jak ušetřit při nákupu potravin

Ilustrační foto

Ceny potravin se neustále šplhají vzhůru. Proto pokud máte poněkud napnutý rodinný rozpočet, můžou se vám hodit naše tipy na úspory.

Nakupujte v akcích

Jednoduchá a jasná rada, jak ušetřit při nákupu potravin, je nakupovat v akcích. Samozřejmě je nutné počítat s tím, že vás to bude stát více času. Abyste ho neztratili tolik, je vhodné kupovat větší zásoby na delší dobu za výhodnější cenu. To platí ovšem jedině tehdy, když se dokážete doma ovládnout a všechny nesníte dříve, než kdybyste si potraviny kupovali postupně.

Ignorujte pulty s pochutinami u pokladen

Nabídka různých dobrot a dalších věcí u pokladen, kde se stojí fronta na placení, je jenom chytrý marketingový tah. Zkuste lákaní zraku odolat a nic z toho nekupujte. 

Preferujte vařená jídla

Naučte se doma vařit a nakupovat na vaření vhodné ingredience. V kuchyni se dají totiž dělat zázraky za dobou cenu. Přitom jsou jídla chutná a můžou být i zdravá, jestliže budete chtít.

Pozor na jízdu autem do obchodu

Zkuste si propočítat, kolik benzínu projedete, když do obchodu vyrazíte vlastním vozem. Sice se to na první pohled nemusí úplně zdát, ale v mnoha případech projedete více, než ušetříte při nákupu v akci. O zbytečném výdaji za benzín nemluvě, když můžete procházkou udělat něco pro vlastní zdraví!

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: úspory, nakupování

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme