Reklamní pozice premium odkaz

Co se děje, když krachne váš dodavatel energie

Co se děje, když krachne váš dodavatel energie

Ilustrační foto

Volný trh v oblasti dodávek energií znamená nejenom zvýšení konkurence mezi dodavateli plynu a elektřiny, ale také zvýšené riziko krachů některých firem. To se samozřejmě nějak dotkne jejich zákazníků. Znamená to, že jim přestane být energie dodávána?

Změna dodavatele jako první volba

Jakmile dojde k informaci, že váš současný dodavatel takzvaně zavírá krám, máte určitou krátkou dobu na to, abyste změnili dodavatele plynu či energie. To je samozřejmě optimální řešení pro všechny strany. Ale co se děje, když zákazník změnu neudělá?

Dodavatelé poslední instance

Ani v takovém případě nepřijde o připojení k energii. Existují totiž tzv. dodavatelé poslední instance, pod které zbývající skupiny zákazníků od krachující firmy přejdou. Zde je nutné počítat s tím, že již není výběr. Naštěstí je o tom zákazník informován a může od poslední instance zase odejít k jinému dodavateli, vyhodnotí-li jeho nabídku jako výhodnější.

Každopádně vždy je nutné se důsledně informovat o podmínkách, za jakých je energie od dodavatele poslední instance dodávána. nejde pouze o cenové tarify, ale také možnost odchodu k jiné společnosti. Konkrétně jde o lhůty a termíny. 

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: energie, elektřina, plyn, spotřebitel

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme