Reklamní pozice premium odkaz

Vyplatí se vám nebankovní půjčka? A víte, jakou mají charakteristiku?

Vyplatí se vám nebankovní půjčka? A víte, jakou mají charakteristiku?

Ilustrační foto

Existuje řada kladů a záporů menších nebankovních společností a velkých bank. Podívejte se na některé výhody a nevýhody bankovních i nebankovních společností. Proč někteří dávají přednost těm nebankovním? Vysvětlení je jednoduché, záleží na tom, co preferujete.

Výhody nebankovních půjček

První výhodou nebankovních věřitelů jako je Tetička.cz, že banky mohou být váženy nadměrnou regulací a korporátní strukturou. Nebankovní finanční instituce jsou regulovány méně a mohou mít strukturu, která jim umožní nabízet lepší služby zákazníkům nebo větší nabídku specializovaných produktů, které vyhovují individuálním potřebám jejich zákazníků. Nebankovní půjčky bez registru jsou hojně vyhledávaným produktem. Zejména těch lidí, kterým banka žádné peníze nepůjčila. U nebankovní společnosti mohou být tito klienti úspěšnější.

Konkurenční úrokové sazby

Nebankovní společnosti mohou také nabídnout konkurenční úrokové sazby a poplatky. Je to proto, že nebankovním věřitelem může být instituce vlastněná:

 

  • jednotlivcem nebo
  • skupinou lidí
  • nikoliv však státem

Tyto nebankovky pak mohou nabídnout nižší úrokové sazby, nižší poplatky a nové a vylepšené produkty. Nebankovní věřitelé mohou být v některých případech také schopni uplatňovat méně přísná kritéria pro poskytování úvěrů, což znamená, že někteří dlužníci nemusí mít k zajištění úvěru u nebankovního finančního ústavu dokonalou úvěrovou historii. To samé platí i v případě krátkodobých půjček, které poskytují nebankovky. Rychlá půjčka bude poskytnuta opravdu téměř každému, bez ohledu na to, jestli máte někdy nějaký jiný úvěr. Nicméně u těchto produktů čekejte spíše závratné úrokové sazby. Jsou vysoké především proto, že půjčka musí být splacena nejčastěji do měsíce a úroková sazba je uváděna jako roční sazba.

Bankovní úvěry jsou jistota

Když jednotlivci potřebují financovat nákup nebo potřebují peníze z jakéhokoli důvodu, často se obracejí na svou banku a požadují bankovní úvěr. Bankovní úvěr je jedním ze základních kamenů ekonomiky a je to něco, co byste měli pečlivě zvážit před podpisem smlouvy. Největší výhodou bankovního úvěru je, že dostanete peníze, které potřebujete a vše máte na jednom místě, tedy bankovní účet i úvěr. Někdy také můžete dosáhnout:

 

  • Menších úrokových sazeb
  • Nižších splátek

Co když onemocníte nebo ztratíte práci?

Ať už si vezmete úvěr od nebankovní společnosti nebo od banky, měli byste se nad touto otázkou zamyslet. Je ale pravda, že mnoho lidí toto neřeší, přitom úvěr je záležitost na několik let a mnozí z nás neví, co bude za měsíc, natož pak za dva nebo tři roky. Půjčka bez ručitele je produktem, který vás však může dostat do značných problém. Proto si k úvěru zřiďte pojištění, nicméně projděte si dobře situace, kdy toto pojištění bude platit. Samozřejmostí by mělo být pojištění pro případ smrti.

Dostupnost půjček na českém trhu

V dřívějších dobách museli lidé do banky, pokud chtěli nějaký úvěr a v podstatě jiná možnost nebyla. S rozvojem technologií a internetu už tomu je dnes jinak. A už ani v bance podepisujete dokumenty na tablet. Nicméně velkou výhodou dnešního českého trhu je to, že hodně produktů můžete vyřídit z pohodlí domova. Nezáleží tak na tom, kde se zrovna nacházíte a v podstatě si můžete vzít půjčku i z knihovny, kde budete sedět u počítače. Při vyhledávání stačí zadat půjčka Zlín a zobrazí se vám všechny nabídky, které lze v této lokalitě využít. Většinou jde o půjčky, které se dají vyřídit přes internet a jsou tak dostupné po celé zemi. Ať jste kdekoliv, porovnejte si jednotlivé nabídky úvěrů a využijte tu nejlepší. Orientovat se také můžete komentáři a zkušenostmi ostatních zákazníků. Je to opravdu jednoduché a bezpečné.

 

Reklamní článek

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: půjčky, pr

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme