Reklamní pozice premium odkaz

Chcete zprostředkovávat úvěry? Toto byste měli znát!

Chcete zprostředkovávat úvěry? Toto byste měli znát!

Ilustrační foto

Stát se samostatným zprostředkovatelem úvěrů může být poměrně zajímavým druhem obživy, zejména pokud dotyčného baví a dobře se orientuje na poli půjček. Ovšem tento druh podnikání má svoje specifika a hlavně podmínky, které je potřeba dodržovat.

O co se zejména jedná?

Za samostatného zprostředkovatele úvěrů je považován ten, kdo sjednává spotřebitelské úvěry jménem a na účet jejich poskytovatele, nebo jménem a na účet spotřebitele. Samostatný zprostředkovatel musí mít platnou registraci u ČNB, jinak nemůže svoji činnost vykonávat! Další nezbytnou podmínkou je pojištění proti škodě způsobené spotřebiteli. Přitom nejde o žádné malé částky, neboť minimum je 460 000 EUR na jednu škodu a 750 000 EUR na všechny během 1 roku.
Zákonné ustanovení o zprostředkovateli obsahuje celou řadu dalších pravidel, přičemž my zmíníme hlavně tyto:

  • musí uvádět pravdivé informace

  • je povinen jednat nezávisle

  • pokud má vázané zástupce, nese za ně nemalou odpovědnost

  • je povinen vázaným zástupcům zajistit přístup k informacím a ke školením

Jak vidíte, situace v této sféře podnikání není také úplně jednoduchá, jak by si úplný laik mohl myslet. Jestliže se i vy rozhodnete rozšířit řady zprostředkovatelů, tak si dobře zvažte, zda začnete tzv. „na vlastní pěst" nebo využijete nabídky stát se vázaným zástupcem s kvalitní podporou centrálního zprostředkovatele.

A jak se v úvěrech vyznat?

Ani samostatný zprostředkovatel nemá v oblasti spotřebitelských úvěrů jednoduchou situaci. Trh s půjčkami se totiž neustále vyvíjí a reaguje jak na ekonomickou situaci u nás a ve světě, tak na konkurenční akce a nabídky. Nemalou roli hraje samozřejmě i poptávka po jednotlivých produktech ze strany spotřebitelů. I proto se rozhodně vyplatí mít k dispozici srovnání online brokerů, které vše monitoruje a poskytuje tak přehled aktuálních nabídek.

 

Reklamní článek

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: pr, půjčky

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme