Reklamní pozice premium odkaz

5 rad na zodpovědné půjčování

5 rad na zodpovědné půjčování

Ilustrační foto

Zadlužení ve formě půjčky může v případě nějaké chyby ovlivnit život člověka na mnoho let. Jak tomu tedy předejít vám poradí naše body o zodpovědném půjčování.

Půjčte si jen tolik, kolik dokážete splatit

Nikdy se nepůjčujte více, než dokážete splácet. Před žádostí o půjčku si udělejte pořádnou kalkulaci, abyste  věděli, jak na tom ekonomicky jste. Vždy počítejte s nějakou rezervou na horší časy, tedy nikdy nejděte s dluhem na doraz.

Zvolte správnou dobu splácení

Dobře také zvažte, za jak dlouho jste schopno půjčku splatit. Pamatujte, že většina změn termínu splácení vás bude stát poplatek, tedy se půjčka prodraží!

Nepůjčujte si na zbytečnosti

Platit z půjčky dovolenou nebo dárek na Vánoce určitě není nic rozumného. Pokud na to nemáte, tak hold počkejte nebo se uskrovněte. Když už se zadlužit, tak na něco podstatného s trvalejší hodnotou.

Dobře si vyberte poskytovatele půjčky

Půjčky dnes nabízí kde kdo. Ovšem rozdíly v podmínkách půjčky jsou obrovské. Díky konkurenci si zájemce může vybrat o dost výhodnější půjčku. Jen je potřeba věnovat výběru a porovnání půjček dost času.

Nevytloukejte klín klínem

Půjčit si na předchozí půjčku a tak neustále dokola je dluhová spirála, ze které se nemusíte vymanit. Snažte se tomu vyhnout. Určitou výjimkou může být konsolidace půjček, pokud je za výrazně lepších podmínek.

 

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: půjčky, peníze, dluhy, hypotéky, konsolidace

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme