Reklamní pozice premium odkaz

Základní informace o podnikání při studiu 2/2

Základní informace o podnikání při studiu 2/2

Ilustrační foto

Pro rodiče se nic nemění

Pokud dítě studuje, mohou si jeho rodiče uplatnit celkem zajímavé daňové zvýhodnění. Když se podíváme na situaci spojenou s tím, že dané dítě začne podnikat, nutno uvést, že zde se nic nemění. I zde je možné si stále dané zvýhodnění v následujících obdobích uplatňovat. Zákon totiž nijak neupravuje to, zda dítě může nebo nesmí vydělávat, stejně jako nijak neupravuje ani to, kolik by to přesně mělo nebo nemělo být.

Je třeba potvrzení o studiu

Bez čeho se daný student- podnikatel rozhodně neobejde, to je potvrzení o studiu. Pokud je místo, kde ho obvykle bude muset doložit, tak je to česká správa sociálního zabezpečení, ale stejně tak ho může vyžadovat i pojišťovna. Jde tak o jasné potvrzení toho, že daná podnikající osoba je studentem a tedy má svůj byznys jako vedlejší činnost zcela legálně.

Po ukončení studia jako hlavní činnost

Důležité je vědět i to, že jakmile dojde k ukončení studia, je na dané podnikání již pohlíženo jako na hlavní. Nutné říci, že je to jak v případě, kdy student odejde nebo je vyhozen, tak i v případě, kdy danou školu úspěšně ukončí a je jedno, zda se jedná o školu střední, vysokou, nebo jakoukoliv jinou, na kterou nebude dále navazovat.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: podnikání, studium

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme