Reklamní pozice premium odkaz

Základní informace o podnikání při studiu 1/2

Základní informace o podnikání při studiu 1/2

Ilustrační foto

Na jakékoliv škole

Podnikání při studiu není problém realizovat na jakékoliv škole. Pokud je hlavní podmínka získání živnostenského oprávnění, tak se jedná o nutnost plnoletosti – pokud nejde o výjimku rozhodnutí soudu. Z tohoto důvodu dnes nemusí být problém podnikat při studiu, pokud aktuálně jste na:

·         Střední škole

·         Vysoké škole

·         Dodatečném typu studia

Jako vedlejší činnost

Studenti mají obecně řadu výhod a jedna hlavní se týká právě podnikatelských aktivit. V souvislosti s tím je nutné říci především to, že dané podnikání je bráno jako vedlejší činnost. S tím jsou spojeny výhody v podobě absence povinných odvodů. V praxi to znamená, že nemáte takové výdaje jako osoba, která má podnikání jako hlavní činnost. Start byznysu je tedy mnohem jednodušší.

Zajímavé daňové slevy

Lákadlem není jenom možné odpuštění záloh, jelikož opomíjet nesmíme ani fakt spojený s tím, že podnikání při studiu může přinášet poměrně zajímavé daňové slevy. A to právě v souvislosti s tím, že má daná osoba statut studenta. Právě díky nim valná většina podnikajících studentů neplatí daně. Jelikož vlivem slevy dojde k tomu, že je zkrátka a jednoduše platit nemusí. I to pro mnohé velké plus.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: podnikání, studium

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme