Reklamní pozice premium odkaz

Základní informace o podnikání od 16 let 2/2

Základní informace o podnikání od 16 let 2/2

Ilustrační foto

Vše je posuzováno individuálně

Nutno říci, že soudy nerozhodují podle předem daných kritérií a předem daných tabulek. Vše je posuzováno hlavně individuálně, podle toho, jak se mladý žadatel o živnost jeví. Do karet mu nahrávají třeba:

·         Znalosti v daném oboru

·         Již realizované zakázky

·         Schopnost se o sebe postarat

Nutnost podat si žádost

Podnikání od 16 let je tedy možné, ale až po vyhlášení soudu. Aby mohl soud rozhodnout, je nejprve nutné podat si žádost. Jde obvykle o návrh na schválení provozování živnosti. Ten by měl být doručený k věcně a místně příslušnému soudu. Tedy k tomu okresnímu, ve kterém má daný žadatel své trvalé bydliště. Doba vyřízení obvykle souvisí s celkovou vytížeností daného konkrétního soudu.

Po schválení je vše stejné, jako u dospělé osoby

Podnikání v mladém věku se následně nijak neliší od podnikatelských aktivit, které mají dospělé osoby. Jedinou výhodou zde je to, že se jedná o vedlejší činnost. Jinak jsou povinnost zcela stejné, a to například s ohledem na povinnost placení daní, plnění závazků a řady dalších různorodých věcí, jako je podávání daňových přiznání v požadovaných termínech.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: podnikání, peníze

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme