Reklamní pozice premium odkaz

Základní informace o podnikání od 16 let 1/2

Základní informace o podnikání od 16 let 1/2

Ilustrační foto

Skutečně je to možné

Mnoho lidí dnes tvrdí, že reálně lze začít podnikat až od osmnácti let. Právě to je totiž tím věkem, který je podmínkou pro získání podnikatelského oprávnění – tedy živnosti. Jsou však i výjimky a tak je nutné potvrdit, že podnikání od 16 let je skutečně možné a je skutečně i reálné. Nutno ale říci, že to není automatické a nelze si v šestnácti o živnostenské oprávnění jenom tak požádat.

Možnost odpovědného zástupce

Tou cestou k podnikání od 16 let je volba takzvaného odpovědného zástupce. Zde je pochopitelné, že daným zástupcem musí být jeho zákonný zástupce. Tedy v ideálním případě jeden z jeho rodičů. Také je samozřejmé, že ten musí s podnikáním svého dítěte souhlasit. Není tedy možné podnikat prostřednictvím odpovědného zástupce a zároveň v tomto ohledu nemít jeho souhlas. Bez něho podnikání možné není.

Musí rozhodnout soud

Na co bychom neměli zapomínat, to je také fakt, že možnost odpovědného zástupce musí být realizována jenom se souhlasem soudu. Ten rozhodně třeba i s ohledem na osobu konkrétního zástupce, i s ohledem na typ živnosti. Teprve poté, kdy soud rozhodne je možné s daným dokumentem navštívit příslušný úřad a zde si požádat o vydání živnostenského oprávnění.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: podnikání

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.