Reklamní pozice premium odkaz

Radíme, jak najít investora 2/2

Radíme, jak najít investora 2/2

Ilustrační foto

Zaměřte se na pojmy jako Venture kapitál a Private Equity

Jedná se o možnost vstupu strategického partnera, který nepřinese jenom peníze za určitý podíl ve firmě, ale může přinést i zajímavé zkušenosti, které mohou projekt posunout více. Je řada firem, které se specializují právě na poskytování rizikového kapitálu a za kterými stojí mnoho celkem úspěšných start-upů. Na druhou stranu dodejme, že jsou určené spíše projektům s velkými, globálními ambicemi.

Oslovte jiné podnikatele

Kde a jak? Existují různé facebookové skupiny, stejně jako existují také různá diskusní fóra. Zde můžete rovnou reagovat na výzvu na investici, nebo svůj projekt představit a zkusit, zda se někomu zalíbí. Co je častým problémem těchto míst, to je určitě to, že si zde velká většina lidí na podnikatele jenom hraje, ale kapitál nemá.

Zajděte do banky

I ta může na základě business plánu financovat váš nápad. Nikoliv jako klasickou investici, jelikož vám může poskytnout klasikou podnikatelskou půjčku. I když finanční riziko ponesete jenom sami, výhodu má tato cesta přirozeně v tom, že se nebudete muset s kýmkoliv dělit o konkrétní podíl. Veškerý zisk bude zůstávat jenom vám samotným.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: investice, podnikání

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme