Reklamní pozice premium odkaz

Podnikání z ciziny je stále žádanější

Podnikání z ciziny je stále žádanější

Ilustrační foto

Mnoho tuzemských podnikatelů má čím dál větší pocit, že se pravidla podnikání stále více utahují. Zda je tento dojem oprávněný, necháme zcela na vás. Každopádně jedním z evidentních výsledků tohoto postoje je zvyšující se počet založených offshore společností.

Proč cizina?

Mezi největší výhody založení firmy v zahraničí je kombinace následujících dvou faktorů:

  • Výrazně nižší míra zdanění

  • Větší anonymita vlastníků

Ačkoliv se někomu může zdát, že se jedná o pouhé dvě výhody, tak jich existuje mnohem více. Přesto jsou tyto, co jsme zde uvedly, jednoznačně největší motivací pro většinu podnikatelů. A je v podstatě zcela jedno, jestli si vyberou výhodné offshore Seychely nebo nějakou jinou destinaci, kterých existuje po světě celá řada.

V případě, že byste preferovali Evropu, potom využijte offshore Cyprus. Právě Kypr patří v rámci evropských zemí mezi ty nejoblíbenější. Jedním z důvodů je relativně blízká vzdálenost, ve srovnání například se státy v Karibiku. Přesto byste se neměli nechat zlákat jenom vzdáleností. Ta sice může hrát určitou roli, pokud byste chtěli do lokality své nově založené firmy létat, ale pro podnikání ve větším rozměru určitě není vzdálenost zásadní. Navíc létat do vámi zvolené „firemní destinace" v podstatě nebudete muset. Všechnu administrativu vám dokážou zařídit specializované firmy, jenž se postarají i o právní, účetní a daňové aspektu tohoto druhu podnikání.

V jakém oboru lze podnikat?

Možná vás odpověď překvapí, ale podnikat prostřednictvím offshore společností můžete v podstatě v jakémkoliv oboru. Mateřská společnost působící v daňovém ráji může fungovat téměř bez jakýchkoliv omezení. Výjimkou jsou určité specifické zákony, které jsou určeny někdy určené pro obory pojišťovnictví, bankovnictví apod. Abychom vám tyto možnosti přiblížily, tak vám prozradíme, že klidně můžete provozovat firmu registrovanou na Seychelech a jejím prostřednictvím realizovat mezinárodní přepravu zboží. Není v tom vůbec žádný problém. Rozhodnutí, zda se výše zmíněné výhody rozhodnete využít, je tedy jenom na vás samotných.

Reklamní článek

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: podnikání, pr, offshore

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme