Reklamní pozice premium odkaz

Na co si dát pozor při začátku podnikání

Na co si dát pozor při začátku podnikání

Ilustrační foto

Začátek podnikání je pro většinu podnikatelů těžký, jelikož nemají zkušenosti a často ani znalosti. Proto přinášíme pár tipů, na co si dát pozor.

Daně a účetnictví

Určitě nepodceňte přípravu na zpracování daní a vedení účetnictví. Pokud o tom nic nevíte, přečtěte si základní informace na internetu, případně investujte do konzultace s účetním. Následně se rozhodněte, zda potřebujete již od prvních dní platit účetního.

Značka

Firemní značka je důležitá nejenom pro velké firmy, ale i začínající podnikatele. Můžete preferovat vlastní jméno, ale i jiný název. Každopádně byste si v tom měli udělat hned od začátku podnikání jasno. Jakmile se jméno firmy jednou zaběhne a dostane do povědomí zákazníků, jakákoliv jeho změna stojí nemalé peníze.

Reklama

Investice do reklamy hned na začátku podnikání dobře zvažte. Někdy je to nezbytné, jako například u mladých eshopů. Jindy si vystačíte s referencemi, což platí například u řemeslníků, kteří si již vybudovaly přímé kontakty se zákazníky jako zaměstnanci. Není to sice k zaměstnavateli zcela fér, ale je to běžná praxe, že se schopný zaměstnanec osamostatní a přetáhne část klientů.

Dluhy

Zadlužit se kvůli začátku podnikání je hodně rizikové. To si musí každý zvážit sám, ale rozhodně je nutná opatrnost. A pokud to aspoň trochu jde, je lepší se dluhům vyhnout. Nikdy totiž dopředu nevíte, zda s podnikatelskou činností nevyhoříte.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: podnikání, reklama, daně, účetnictví

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme