Reklamní pozice premium odkaz

Hlavní výhody založení s.r.o. a podnikání jeho prostřednictvím

Hlavní výhody založení s.r.o. a podnikání jeho prostřednictvím

Ilustrační foto

Každý, kdo podniká nebo se na podnikání chystá, tak přemýšlí, jak omezit rizika z této činnosti vyplývající. Mezi hlavní úvahy zákonitě patří rozhodování, zda je lepší podnikat jako živnostník nebo prostřednictvím s.r.o.. V čem je tedy společnost s ručením omezeným výhodná? Nabízíme vám 3 hlavní důvody.

Působí seriózně

Jakákoliv právnická osoba působí jako důvěryhodnější partner, jelikož vyvolává dojem velké společnosti. Nezávisle na tom, jestli máte jenom jednoho zaměstnance a základní kapitál ve výši 1 Kč. Tato aura obklopující s.r.o. totiž stále funguje, již jenom ze statusu právnické osoby. Proto vám z tohoto důvodu doporučujeme: nic zbytečně neřešte, neztrácejte čas a kupte si hotovou Ready made společnost.

Má lepší přístup ke státním zakázkám

Pokud se chystáte na účast ve výběrových řízeních pořádaných státem, obcemi nebo státními firmami, tak právnická osoba má často větší šanci na jejich získání. Někdy to dokonce může být podmínka účasti.
Občas se přitom může stát, že se živnostník dostane k možnosti získat nějakou zakázku, ale potřebuje k tomu mít vlastní s.r.o., ať již z jakéhokoliv důvodu. Podmínky na založení sro naštěstí nejsou nijak složité, ale neznalému může trvat o trochu déle, než se v nich zorientuje. Proto se vyplatí obrátit na společnost, která se specializuje na zakládání firem.

Ručení pouze majetkem s.r.o.

Nezanedbatelným plusem s.r.o. je skutečnost, že ručí pouze do výše svého majetku, jak již vyplývá z názvu společnost s ručením omezeným. Přesto si jednatelé sro musí dávat pozor na svoje rozhodnutí a činy, jelikož pokud by jim bylo prokázáno, že se nechovali s péčí řádného hospodáře, mohli by přijít o vlastní majetek. V tomto případě totiž jednatel ručí celým svým majetkem.

Proto pokud vás tyto výhody oslovili, zkuste si zadat sousloví „založíme sro v České republice". Tím získáte informaci o firmách, které se touto činností profesionálně zabývají. Určitě neprohloupíte.

Reklamní článek

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: podnikání, pr

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.