Reklamní pozice premium odkaz

Důležité rady o investování a rizika 2/2

Důležité rady o investování a rizika 2/2

Ilustrační foto

Riziko poklesu poptávky

Většina investic dnes funguje tak, že je třeba nejprve něco koupit, určitou dubu danou věc držet a poté ji prodat. A zde může přijít kámen úrazu a jedno z dalších poměrně výrazných rizik. To je spojeno s tím, že dojde k poklesu poptávky. Nejenom, že to dne nemusí být nic výjimečného, ale jsou i případy, kdy poptávka klesne dokonce až na nulu. Nepodaří se tak prodat ani za výrazně sníženou cenu, s akceptací ztráty.

Riziko špatně zvolené strategie

Může jít o strategii, která je spojena například s krátkodobým investováním, stejně jako může jít o strategii, která bude spojena s dlouhodobou investicí. Jít ale může i o strategii, která bude příliš riskantní, nebo taková, která se bude až moc držet při zemi. Pokud bude volba strategie špatná, znamená to pochopitelně riziko spojené nejenom s nízkým zhodnocením, ale třeba ni se ztrátou vložených peněz.

Nesubjektivní rizika

Jedná se třeba o ta, která jsou spojena s nedostatkem manažerských schopností ve světě financí, jsou spojeny s celkovou neznalostí nebo nekvalifikovaností, nebo také s nedbalostí a minimální odpovědností. I to lze zařadit do segmentu investic a rizik, které místo zhodnocování peněz mohou vést dokonce k jejich celkové ztrátě.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: investice, peníze

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme