Reklamní pozice premium odkaz

Důležité rady o investování - jak začít 2/2

Důležité rady o investování - jak začít 2/2

Ilustrační foto

Je třeba si uvědomit si riziko

I když existují i investice bez rizika, jako například různé zajištěné fondy, je třeba říci, že jichž jenom minimum. Proto je nutné s rizikem počítat a uvědomit si, že vložení peněz může být spojeno i se ztrátou. Jak velká bude, pochopitelně záleží na riziku investice. Jsou takové, které jsou poměrně rizikové a potom takové, kde je míra ztráty opravdu velmi nízká. Většina investorů jde oblíbenou střední cestou.

Nikdy jenom na jednu věc

Pokud chcete vědět, jak začít investovat správně, rozhodně je třeba své investice rozložit. Nikdy nevsázejte na jednu kartu. Díky rozložení investic se vám lépe povede minimalizovat případné riziko, plynoucí z neúspěšné investice. Pozor ale i na to, že mnoho jednotlivých investic také není ideální cesta. Všechno by mělo být v ideálním případě takzvaně optimální.

Investujte jenom peníze, co můžete postrádat

Je chybou začít investovat všechny prostředky, které máte k dispozici. Vždy by se mělo jednat jenom o ty peníze, které máte navíc, které aktuálně nepotřebujete a které v případě velkého rizika můžete i postrádat. Nikdy by to neměly být finance, které potřebujete ke svému běžnému životu.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: investice

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme