Reklamní pozice premium odkaz

Důležité rady o investování - jak začít 1/2

Důležité rady o investování - jak začít 1/2

Ilustrační foto

Správné je zvolit si ideální směr

Vždy byste měli jako investoři mít jasno v tom, do čeho konkrétně budete chtít investovat. Dnes existuje na trhu na desítky investičních možností. Je dobré si vybrat jenom několik konkrétních cest, kterých se držet. Mezi takové, které dnes můžeme označit i za celkem doporučované, v této době patří:

·         Akcie

·         Dluhopisy

·         Podílové fondy

Bez znalostí to nepůjde

Mnoho lidí se domnívá, že k investování nepotřebuje žádné znalosti. To je pochopitelně velký omyl. Pokud se zajímáte o to, jak začít, je třeba říci, že právě teoretické znalosti jsou nezbytností. Rozhodně je nutné zjistit si informace o finančním trhu a jeho vývoji, stejně jako o oblastech, do kterých se rozhodnete investovat. To vám v samotném začátku ušetří mnoho problémů s tím, že budete investovat špatně.

Je vhodné mít jasno o horizontu

Od toho se lehce odvíjí i to, do čeho konkrétně budete chtít investovat. Jsou investoři, kteří hledají spíše krátkodobé investice, a to již na hraně spekulací. Potom jsou tací, kteří mohou své peníze postrádat delší dobu, což znamená, že jdou do dlouhodobých investic. Ty jsou dnes poměrně oblíbené, jelikož riziko u takových možností může i lehce klesat.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: investice

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme