Reklamní pozice premium odkaz

Zajímavé varianty spoření 2/2

Zajímavé varianty spoření 2/2

Ilustrační foto

Termínovaný vklad

Alternativa je spořicímu účtu, kterou je možné také sjednat v jednotlivých bankách na našem trhu. Pokud se podíváme na hlavní klady, je třeba říci, že termínovaný vklad může nabídnout ještě lepší a samozřejmě také garantované zhodnocení našich vložených finančních prostředků. Obecně platí, že čím déle jsou zde peníze vloženy, tím více mohou být zhodnoceny. Nevýhodou termínovaných vkladů je to, že s penězi nemůžeme po určité období disponovat.

Pokud je však potřebujeme nutně, je možné je vybrat, ale s nutností počítat se sankcemi. Zapomínat nesmíme ještě na jedno pozitivum, díky kterému patří termínovaný vklad mezi lákavé varianty spoření. Tím je to, že spořit lze třeba několik měsíců, ale i několik desítek let.

Penzijní spoření

Už název jasně napovídá, že se jedná o produkt, který má za cíl zajistit člověka především na stáří. V mnohém ho můžeme přirovnat ke stavebnímu spoření. A to z toho důvodu, že i zde na nás čeká nejenom jistota konkrétní úrokové sazby, ale i jistota nemalé státní podpory, která se odvíjí od toho, kolik korun se rozhodneme do konkrétního spoření celkem dávat.

Na co dále nezapomínat, to je i fakt, že se v rozhodné době můžeme rozhodnout, zda si částku budeme vybírat najednou, nebo dojde k tomu, že bude vyplacena jednorázově.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: spoření

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme