Reklamní pozice premium odkaz

Vybíráte bankovní účet a potřebujete platební kartu? Na co si dát pozor

Vybíráte bankovní účet a potřebujete platební kartu? Na co si dát pozor

Ilustrační foto

Bankovních účtů existuje celá řada a odlišují se v mnoho věcech. Jednou z nich je platební karta, která může mít zásadní vliv na výběr banky. Na co si dát u platebních karet pozor?

Roční poplatek

Pohlídejte si, zda a v jaké výši se platí poplatek za vydání nebo dokonce vedení karty. Rozdíly nejsou malé!

Poplatky za výběr z bankomatu

Zde můžete narazit na hodně velké rozdíly. Obecně platí, že jsou vždy zvýhodněny výběry z mateřského bankomatu.

Co karta umožňuje

V současnosti nejsou v tomto směru již příliš velké rozdíly. Přesto se můžete setkat s variantou, že kartu nejde použít k některým platbám po internetu, zejména u zahraničních nákupů a plateb.

Má karta nějaké bonusy?

Občas můžete narazit na zajímavou nabídku, u které je součástí platební karty nějaká další výhoda. Často se jedná o cestovní pojištění, různé druhy slev apod.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: banky, platební karty

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme