Reklamní pozice premium odkaz

Co si pohlídat u termínovaného vkladu

Co si pohlídat u termínovaného vkladu

Ilustrační foto

Termínované vklady sice aktuálně nenabízejí nijak zajímavé úročení, přesto pro mnoho střadatelů zůstávají hlavní volbou při uložení uspořených peněz. Na co si dávat při výběru termínovaného vkladu pozor?

Záporný úrok

Se záporným úrokem se v tuzemsku zatím  v případě běžných TV zatím nesetkáte, ale co  není, může být.

Výše úrokové sazby

Ovšem ani kladná úroková sazba není žádná zázrak. O to je podstatnější si termínovaný vklad dobře vybrat. Pozor si dejte hlavně na podmínku uložené částky. Je běžné, že kladný úrok připisovaný střadateli je odstupňovaný podle výše uložených finančních prostředků. Někdy se tedy vyplatí úspory rozložit na větší počet vkladů. V jiných případech je zase lepší uložit jednu větší sumu. Vždy záleží na podmínkách dané banky.

Doba uložení peněz

Další faktor, který ovlivňuje výši úroků, je doba uložení. Zatím stále platí, že delší vklad má lepší úročení, než kratší vklad.

Podmínky předčasného ukončení

Přečtěte si, co banka požaduje, když byste museli termínovaný vklad ukončit před termínem výplaty. Poměrně běžné je, že přijdete o veškerý nastřádaný úrok za uplynulé období, které jste nedodrželi. Ovšem ještě více nevýhodné by mohly být nějaké speciální poplatky, které může některá banka účtovat za předčasný výběr!

Lhůty předčasné výplaty TV

Všimněte si i toho, kdy se k penězům dostanete. Znovu hlavně v případě, když byste termínovaný vklad předčasně vypověděli.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: banky, peníze

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme