Reklamní pozice premium odkaz

Trápí vás bolesti páteře ze sezení za počítačem? Poradíme, jak se jich zbavit 1/2

Trápí vás bolesti páteře ze sezení za počítačem? Poradíme, jak se jich zbavit 1/2

Ilustrační foto

Nepřetěžujte krční páteř

Původní záměr přírody vypadal u krční páteře zcela jinak – člověk by měl chodit vzpřímeně. Ovšem v době moderních technologií se hlava předklání netypicky, čímž se neustále přetěžuje. Pokud budete stále pracovat například u počítače, počítejte s tím, že může dojít k bolestem. Předklánění a předsuny hlavy po delší dobu vede k zatěžování krční páteře, proto si dělejte během své práce přestávky a snažte hlavu držet v přirozené poloze.

Nevyhovující poloha při spaní

Vyhněte se nevhodným polohám při spaní, protože i tak se může zatěžovat krční páteř a následně bolí. Nevyhovující je především spaní na břiše, kdy se hlava stáčí na stranu, aby se dalo dýchat. Dále se vyvarujte spaní na příliš hodně polštářů, anebo naopak situacím, kdy budete mít málo pod hlavou. U spánku na boku by měla být krční páteř v ose prodloužením vaší páteře.

Lehké nehody

Lehké nehody a úrazy mohou být příčinou bolestí krční páteře. Jedná se o intenzivní pohyby krční páteře, a to nejdříve ve směru do předklonu a poté následuje velký záklon. Jde například o situace na silnicích, kdy se prudce zabrzdí auto. Vyvarovat byste se měli rovněž drobným nepovedeným cvikům které mohou být příčinou bolesti krční páteře. Jedná se třeba o špatně provedený kotrmelec dozadu apod.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: zdraví, rady a tipy

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme