Reklamní pozice premium odkaz

Radíme, jak na získání povolení u stavby plotu 2/2

Radíme, jak na získání povolení u stavby plotu 2/2

Ilustrační foto

Kdy není souhlas třeba?

Ne vždy je souhlas nezbytný. Jsou i situace, kdy se bez něho obejdete. V takovém případě zákon jasně stanoví, že to není třeba, pokud jsou stavby od hranice pozemku umístěny ve vzdálenosti 2 metrů a vyšší. Ideální sice je, aby plot kopíroval přímo hranici. Pokud však je s danými souhlasy problém, je možné je tímto způsobem celkem elegantně obejít.

Je třeba i souhlas vlastníka komunikace

Záleží hlavně na umístění plotu. Pokud není určený jenom k tomu, aby vás oddělil od sousedů, ale pokud bude i předělem mezi vaším pozemkem a komunikací, je třeba mít také souhlas vlastníka komunikace. Stejně tak je třeba mít souhlasy i dalších majitelů pozemků, od jejichž společné hranice je plot vzdálený méně, než již zmíněné dva metry.

Pozor na materiál a výšku plotu

Zde je dobré vyrazit přímo na stavební úřad a poptat se na konkrétní informace. Pokud řešíte otázku, jak na získání povolení u stavby plotu, je dobré vědět, že každá oblast může mít mi svůj územní plán. A ten může nařizovat, jaké materiály mohou být na stavbu plotu použity, stejně jako může nařizovat i to, jak vysoký plot bude. Tomu se musíte podřídit.

S informacemi na stavební úřad

Jakmile máte všechny informace posbírané, je možné podat žádost na stavebním úřadě. Ten následně ve svých termínech buď dá územní souhlas, nebo žádost zamítne, nebo si vyžádá doplnění informací, pokud některé nemáte a chybí vám pro možnost bezproblémového rozhodnutí.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: bydlení, povolení, rady a tipy, stavba

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme