Reklamní pozice premium odkaz

Radíme, jak na získání povolení u stavby plotu 1/2

Radíme, jak na získání povolení u stavby plotu 1/2

Ilustrační foto

Bez čeho se v případě získání povolení u stavby plotu neobejdete, to je územní souhlas stavebního úřadu. Zde je třeba mít na paměti, že ten je nezbytností nejenom u klasické stavby zcela nového plotu. Je nezbytností i v případě, kdy budete měnit stávající oplocení a budete tak zásadním způsobem měnit jeho charakter, stejně jako materiál.

Pro získání povolení u stavby plotu je třeba souhlas majitelů okolních pozemků

Ano, to je ta první věc, na kterou je nutné se zaměřit, pokud potřebujete vědět, jak na získání povolení u stavby plotu. Dané povolení je třeba v písemné podobě a je nutné ho mít od všech, které mají vedle vás pozemky. Zde zákon jasně uvádí, že mohou být osobami, které:

·         Mají vlastnická práva k pozemkům
·         Mají věcná práva k pozemkům
·         Mají věcná práva ke stavbám

Podotknout samozřejmě musíme, že se daný postup týká jenom těch osob, které mají společnou hranice s pozemkem vaším.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: bydlení, rady a tipy, povolení, stavba

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme