Reklamní pozice premium odkaz

Bez těchto programů se při práci s počítačem neobejdete

Bez těchto programů se při práci s počítačem neobejdete

Ilustrační foto

Moderní doba vyžaduje, aby každý podnikatel nebo zaměstnanec uměl pracovat s různými programy na počítači. Samozřejmě platí, že čím větší znalosti zaměstnanec má, tím najde lepší uplatnění na trhu práce. Podnikatel zase ušetří peníze za práce, které si zvládne udělat sám. Jaké programy je vhodné zvládnout a využívat?

Excel

Zřejmě nejoblíbenější tabulkový procesor, který existuje. Excel má velmi dlouhou historii, díky čemuž je pravděpodobně i nejvíce propracovaný. Pro jakoukoliv práci s čísly budete potřebovat zvládnout jeho ovládání. Na ty nejjednodušší tabulky a součty zřejmě přijde každý průměrný uživatel počítače sám, ale pro sofistikovanější práci je nutné navštívit nějaký kurz nebo využít tento praktický Excel návod.

Word

Word je druhým velmi oblíbeným programem od společnosti Microsoft. Jedná se o textový editor, který umožňuje tvorbu textů a jejich úpravy. Také v tomto případě se jednoduché postupy určitě zvládnete naučit sami. Na rozdíl od Excelu reálná praxe ukazuje, že v rámci samouky lze zvládnout i středně těžké postupy. Ovšem pro profesionální práci je znovu vhodné si najít nějaký návod nebo odborný kurz.

Inkscape

Tento vektorový grafický editor je vhodný pro tvorbu grafů, log, diagramů apod. Ačkoliv ho většinou používají grafici, může se s ním naučit pracovat i laik. Aplikace Inkscape je open source, který se vám může rozhodně hodit. A proč platit za jednoduché firemní logo, když si ho dokážete vytvořit sami?

ZIP

ZIP je velmi oblíbený souborový formát, který umožňuje komprimovat a dekomprimovat data. Hlavním principem ZIP je zmenšení dat tak, aby je bylo možné lépe přenášet, posílat nebo archivovat. Nevyužijete ho jenom sami pro sebe, ale často obdržíte zazipované soubory, které budete muset rozbalit.

Úplným závěrem připomínáme, že určitě si někdy budete chtít vaše vytvořené soubory kvalitně vytisknout. Proto se vyplatí např. používat tonery Samsung nebo jiné značkové produkty. Zrovna tak si kupujte vhodný papír a nezapomeňte, že důležitou roli hraje i samotná tiskárna.

 

Reklamní článek

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: rady a tipy, pr, software, počítač

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme