Reklamní pozice premium odkaz

Na co si dát pozor při jednání s realitní kanceláří 1/2

Na co si dát pozor při jednání s realitní kanceláří 1/2

Ilustrační foto

Mnozí lidé využívají při koupi či prodeji nemovitostí služby realitních kanceláří. Avšak ani smlouva s realitní kanceláří Vám nemusí zaručit, že obchod proběhne hladce a že bude pro Vás výhodný. Existují totiž nejen seriózní realitní kanceláře. Na co si dát pozor, aby Vaše spolupráce s realitní kanceláří byla pro Vás výhodná?

1. Nepodceňujte místo setkání s realitním makléřem

Pokud Vás zástupce realitní kanceláře pozve na schůzku jinam než do své kanceláře, buďte ve střehu. S vysokou pravděpodobností se totiž jedná o podvodníka, který Vás chce připravit o peníze. Dříve než se vydáte na schůzku, najděte si na internetu webové stránky dané realitní kanceláře, zjistěte si, jak dlouho působí na trhu s nemovitostmi, kde sídlí, jak inzeruje, jaké má reference i jaké nabízí služby. Realitní kancelář, specializující se na jednu službu nepůsobí důvěryhodně.

2. Nepodepisujte smlouvu pod tlakem

Žádná seriózní realitní kancelář Vás nebude tlačit do uzavření obchodu. Pokud Vám realitní makléř ve spěchu podstrčí k podpisu smlouvu s příslibem rychlého a snadného uzavření obchodu, zbystřete pozornost. Nepodléhejte jeho nátlaku a smlouvu si v klidu prostudujte. Nepodceňujte všeobecné obchodní podmínky. Jejich čtení je sice zdlouhavé a nudné, dozvíte se však v nich cenné informace. Smlouva totiž může odkazovat na všeobecné obchodní podmínky.

3. Realitní makléř nemá právo podepsat smlouvu

Pokud uzavřete obchod s realitní kanceláří, měli byste si s sebou odnést podepsanou smlouvu. Někteří nepoctiví realitní makléři Vám mohou tvrdit, že nemají právo podepsat sami smlouvu, že smlouvu musí ještě podepsat jejich nadřízený. Nechají si od Vás podepsat obě vyhotovení smlouvy, přičemž si je vezmou se slibem, že Vám jedno vyhotovení předají po podpisu svým nadřízeným. Smlouvy se buď nedočkáte, a pokud Vám přijde, počítejte s tím, že některé stránky budou ve smlouvě vyměněny. Pokud Vám dojde trpělivost a nemovitost si prodáte sami, realitní kancelář bude na Vás požadovat pokutu. Nepodepisujte smlouvu, kterou si nebudete moci ihned odnést domů.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Penízkov.cz

Štítky: reality, rady a tipy

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Penízkov.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Penízkov.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Penízkov.cz.

Z dalších webů vybíráme